e-Pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski


poniedziałek, 15 listopada 2010 16:07

Wsparcie rynku produktów pszczelich 2010-2013 Wstęp Wyróżniony

Oceń ten wpis
(0 głosów)

Osoby zainteresowane skorzystaniem ze wsparcia powinny składać zapytania do swoich organizacji pszczelarskich do których należą.

Pszczelarze nie zrzeszeni mogą pozyskać fundusze w każdej organizacji pszczelarskiej. Zależy to od indywidualnego podejścia każdej z organizacji

Poniżej prezentuje materiały i warunki na jakich realizowane jest wsparcie.

Jednym z elementów Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej jest wsparcie finansowe działań prowadzonych na terenie państw członkowskich Wspólnoty w ramach mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich”.

 

Wsparcie to służy przede wszystkim poprawie jakości miodu oraz wzmocnieniu poszczególnych ogniw związanych z produkcją i zbytem produktów pszczelich, a w dalszej perspektywie wpływa na stopniową i trwałą poprawę warunków w sektorze pszczelarskim.

 

Korzystanie z dofinansowania działań prowadzonych w sektorze pszczelarskim jest możliwe na podstawie zatwierdzonego przez Komisję Europejską trzyletniego Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa.

 

Krajowy Program Wsparcia Pszczelarstwa na lata 2010/11 - 2012/13 został opracowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i przekazany do Komisji Europejskiej w kwietniu 2010 r. Komisja Europejska, w drodze decyzji z dnia 14 września 2010 roku, zaakceptowała kierunki i środki finansowe proponowanych działań.

 

Agencja Rynku Rolnego w uzgodnieniu z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpoczyna działania w ramach mechanizmu na lata 2010/11 – 2012/13 poprzez publikację w prasie i udostępnienie w siedzibie Centrali ARR, Oddziałach Terenowych ARR oraz na stronie internetowej zaproszenia do składania projektów na realizację działań określonych w KPW w ramach mechanizmu WPR „Wsparcie rynku produktów pszczelich”.

 

Materiał i informacje w oryginalnej wersi dostepne na http://www.arr.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=662&Itemid=171

Czytaj 16181 razy
Piotr Gierula

Witam wszystkich entuzjastów pszczelarstwa !

Sklep pszczelarskiMoje kompetencje pszczelarskie to :

Dyplomowany Technik Pszczelarz

Magister Inżynier Zootechniki
Praca magisterska z pszczelarstwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Obecnie prowadzę Internetowy i Stacjonarny Sklep Pszczelarski

Zaloguj się aby umieszczać komentarze

newslettter

ZAPISZ SIĘ - Prześlemy Ci nowe artykuły na maila !
captcha
Regulamin

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.