e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nowa Pasieka - przedsiębiorstwo

Nowa Pasieka - przedsiębiorstwo 11 lata 3 miesiąc temu #123

Witam Koledzy !

Zaznaczę od tego iż jestem młodym przedsiębiorcą prowadzącym działalność gospodarczą od 5 lat w sektorze handlu .
Od dziecka miałem odczynienia z pszczelarstwem ponieważ od 35 lat mój dziadek prowadził mała pasiekę 70 rodzin.
Po śmierci dziadka ,rodzin pszczelich już nie ma lecz sprzęt i pasja wrodzona w geny została .Moje pytanie jest następujące co zacząć na początek jakie kroki podjąć ? Żeby podjąć refundację poniesionych kosztów za zakup sprzętu , nowych rodzin ?
Wstąpić do związku , przekształcić firmę w przedsiębiorstwo pszczelarskie ? Od czego zacząć żeby pasieka była numerowana i miała odbiór weterynaryjny ?Od jakich instytucji najpierw zacząć ?
Czy lepiej działać bez tego wszystkiego czy jest to wogóle możliwe ?

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc oraz wyrozumiałość Piotr
  • blaser
  • blaser Avatar
  • Offline
  • Początkujący Bzykacz
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nowa Pasieka - przedsiębiorstwo 11 lata 3 miesiąc temu #126

Witam

-co zacząć na początek jakie kroki podjąć ?

1.Zrobić kurs pszczelarski, lub we własnym zakresie posiąść odpowiednią ilość wiedzy.
2. Nabyć ule z pszczołami, albo tylko roje w sezonie, jeżeli już jakieś ule masz puste.
-Żeby podjąć refundację poniesionych kosztów za zakup sprzętu , nowych rodzin ?

Nie ma refundacji na nowe rodziny- jest refundacja na odkłady, ale, żeby ja mieć musisz być pszczelarzem już wcześniej zarejestrowanym w związku, lub stowarzyszeniu, i posiadać numer weterynaryjny, czyli być zarejestrowanym u powiatowego lekarza weterynarii, który sprawuje kontrole nad Twoja pasieka pod katem chorób itp.

-Wstąpić do związku ,

tak

-przekształcić firmę w przedsiębiorstwo pszczelarskie ?

Niema takiej potrzeby, z czasem jeżeli Twoja produkcja przekroczy 81 pni musisz zarejestrować się jako Działy specjalne produkcji rolniczej.
Witam

-co zacząć na początek jakie kroki podjąć ?

1.Zrobić kurs pszczelarski, lub we własnym zakresie posiąść odpowiednia ilość wiedzy.
2. Nabyć ule z pszczołami, albo tylko roje w sezonie, jeżeli już jakieś ule masz puste.
-Żeby podjąć refundację poniesionych kosztów za zakup sprzętu , nowych rodzin ?

Nie ma refundacji na nowe rodziny- jest refundacja na odkłady, ale, żeby ja mieć musisz być pszczelarzem już wcześniej zarejestrowanym w związku, lub stowarzyszeniu, i posiadać numer weterynaryjny, czyli być zarejestrowanym u powiatowego lekarza weterynarii, który sprawuje kontrole nad Twoja pasieka pod katem chorób itp.

-Wstąpić do związku ,

tak

-przekształcić firmę w przedsiębiorstwo pszczelarskie ?

Niema takiej potrzeby, z czasem jeżeli Twoja produkcja przekroczy 81 pni musisz zarejestrować się jako Działy specjalne produkcji rolniczej.

-Od czego zacząć żeby pasieka była numerowana i miała odbiór weterynaryjny ?

Posiadana pasiekę trzeba zgłosić do Powiatowego lekarza weterynarii.

-Od jakich instytucji najpierw zacząć ?
Od Powiatowego lekarza Weterynarii i związku pszczelarskiego, który sie u Ciebie znajduje, ponieważ tam zasięgniesz również fachowej porady, a często możesz również kupić tanio roje w sezonie, lub nawet ule z pszczołami wiosną


-Czy lepiej działać bez tego wszystkiego

Dobrze robić wszystko równolegle


- czy jest to w ogóle możliwe ?

Nie ma w tym nic trudnego, jeżeli posiadasz stosowna wiedzę pszczelarską i chęci
-Od czego zacząć żeby pasieka była numerowana i miała odbiór weterynaryjny ?

Posiadana pasiekę trzeba zgłosić do Powiatowego lekarza weterynarii.

-Od jakich instytucji najpierw zacząć ?
Od Powiatowego lekarza Weterynarii i związku pszczelarskiego, który sie u Ciebie znajduje, ponieważ tam zasięgniesz również fachowej porady, a często możesz również kupić tanio roje w sezonie, lub nawet ule z pszczołami wiosną


-Czy lepiej działać bez tego wszystkiego

Dobrze robić wszystko równolegle


- czy jest to w ogóle możliwe ?

Nie ma w tym nic trudnego, jeżeli posiadasz stosowna wiedzę pszczelarską i chęci
  • Piotr Gierula
  • Piotr Gierula Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 87
  • Thank you received: 3
  • Oklaski: 1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nowa Pasieka - przedsiębiorstwo 10 lata 8 miesiąc temu #167

Piotr Gierula napisał:
Witam

-co zacząć na początek jakie kroki podjąć ?

1.Zrobić kurs pszczelarski jako Działy specjalne produkcji rolniczej.
Witam

-co zacząć na początek jakie kroki podjąć ?

1.Zrobić kurs pszczelarski,




A do czego ten kurs pszczelarski na nim na pewno się za dużo nie nauczy ,książki ,fora tam trochę wiedzy lyknie
  • pleszek
  • pleszek Avatar
  • Offline
  • Junior Bzykacz
  • Posty: 20
  • Thank you received: 3
  • Oklaski: 1
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
Time to create page: 0.109 seconds

Niezbędny sprzęt

Sklep Pszczelarski Produkty:

Tv Pszczelarska

Gospodarka Pasieczna

Hodowla i genetyka

Sprzęt i produkty pszczelarskie

newslettter

ZAPISZ SIĘ - Prześlemy Ci nowe artykuły na maila !
Regulamin

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.