e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski

Jesteś tutaj:Start»Kalendarz»Kalendarz | e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski

O zmianach w Krajowym Programie Wsparcia Pszczelarstwa opowiada Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat

ETAP 2 naszej wspólnej inicjatywy "Stwórzmy pszczołom lepsze warunki do rozwoju !"


Wesprzyj projekt dopłat do siewu roślin miododajnych przez rolników w PROW 2014-2020

Będą to dopłaty dla rolników, nie dla pszczelarzy, ale jeśli rolnicy nie zasieją roślin miododajnych to stracą na tym pszczelarze.


UWAGA                     Zostało tylko 4 dni Termin upływa 10 lutego 2014 r

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpoczyna konsultacje publiczne II projektu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w którym uwzględniono część uwag zgłoszonych w trakcie dotychczasowych konsultacji oraz w ramach ex-ante.

Projekt uzupełniono także w części diagnostyczno – strategicznej. Zmodyfikowano i doprecyzowano opisy poszczególnych działań. Dodano także rozdziały dotyczące kwestii budżetowych oraz monitorowania i oceny.

 

 

News

Cel podejmowanego działania Celem działania „Wspieranie zakupu sprzętu pszczelarskiego”” jest: -   poprawa produkcji pasiecznej, -   poprawa jakości pozyskiwanych produktów pszczelich, -  wzmocnienie procesów modernizacyjnych gospodarstw pasiecznych

 

Osoby zainteresowane skorzystaniem ze wsparcia powinny składać zapytania do swoich organizacji pszczelarskich do których należą.

Pszczelarze nie zrzeszeni mogą pozyskać fundusze w każdej organizacji pszczelarskiej. Zależy to od indywidualnego podejścia każdej z organizacji

Poniżej prezentuje materiały i warunki na jakich realizowane jest wsparcie.

Według UE miód musi być z ula.....

Definicja dyrektywy unijnej na temat miodu brzmi

"Miód jest naturalną słodką substancją wytwarzaną przez pszczoły Apis mellifera z nektaru kwiatów lub z wydzielin żywych części roślin, lub też wydzielin owadów ssących soki żywych części roślin, które pszczoły zbierają, przenoszą i łączą ze specyficznymi substancjami własnymi, składają i pozostawiają do dojrzewania w plastrach"

 

Niezbędny sprzęt

Sklep Pszczelarski Produkty:

Polecane produkty sklepu pszczelarskiego ! www.sklep.apismart.eu

Najnowsze artykuły

  • Porady pasieczne CZERWIEC #6
    Porady pasieczne CZERWIEC #6

    Czerwiec to miesiąc, w którym pszczelarze muszą być bardzo aktywni i uważni na potrzeby swoich rodzin pszczelich. W tym czasie trwa intensywny rozwój pszczół i zbieranie nektaru z różnych roślin miododajnych. Jednocześnie czerwiec to okres największego zagrożenia rojeniem się pszczół, co może znacznie obniżyć wydajność pasieki i utrudnić jej prowadzenie.

    Czytaj więcej...
  • Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) leczenie, zapobieganie
    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna)  leczenie, zapobieganie

    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) jest chorobą zakaźną wywoływaną przez grzyby z rodzaju Ascosphaera. Choroba ta dotyka głównie larwy pszczół miodnych i powoduje ich obumieranie. Objawia się charakterystycznymi białymi kulkami wypełnionymi zarodnikami grzyba, które tworzą się w ciele larwy. Grzybica otorbielakowa jest jedną z najczęstszych chorób pszczół w Polsce i na świecie.

     

    Leczenie grzybicy otorbielakowej polega na zapobieganiu rozprzestrzenianiu się choroby i eliminowaniu zakażonych larw. Nie ma skutecznego sposobu na leczenie larw już zainfekowanych. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan uli i usuwać plastry z martwymi lub chorymi larwami. Należy także dezynfekować sprzęt pszczelarski i unikać przenoszenia plastrów między ulami. Ponadto można stosować profilaktycznie preparaty biologiczne zawierające bakterie lub grzyby antagonizujące Ascosphaera. Niektóre z nich to: Ascosan, Ascoferm, Ascoflor czy Ascozyme.

     

    Grzybica otorbielakowa jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i produktywności pszczół miodnych. Aby zapobiec jej występowaniu i rozwojowi, należy dbać o higienę pasieki i stosować odpowiednie środki ochronne. W ten sposób można chronić pszczoły przed tą niebezpieczną chorobą i zapewnić im dobre warunki do życia i pracy.

  • Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.
    Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.

    Odkład to zabieg pszczelarski polegający na oddzieleniu części pszczół i czerwiu od matki i przeniesieniu ich do innego ula. Celem odkładu jest zmniejszenie liczebności rodziny pszczelej i zapobieżenie jej rojeniu się. Rojenie się to naturalny sposób rozmnażania się pszczół, który polega na opuszczeniu ula przez część pszczół wraz z matką i poszukiwaniu nowego miejsca do założenia gniazda. Rojenie się jest niekorzystne dla pszczelarza, ponieważ zmniejsza wydajność miodową rodziny i utrudnia jej pielęgnację.

     

    Czytaj więcej...

Tv Pszczelarska

Gospodarka Pasieczna

Hodowla i genetyka

Sprzęt i produkty pszczelarskie

newslettter

ZAPISZ SIĘ - Prześlemy Ci nowe artykuły na maila !
Regulamin

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.