O zmianach w Krajowym Programie Wsparcia Pszczelarstwa opowiada Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat
ETAP 2 naszej wspólnej inicjatywy "Stwórzmy pszczołom lepsze warunki do rozwoju !"
Wesprzyj projekt dopłat do siewu roślin miododajnych przez rolników w PROW 2014-2020
Będą to dopłaty dla rolników, nie dla pszczelarzy, ale jeśli rolnicy nie zasieją roślin miododajnych to stracą na tym pszczelarze.
UWAGA Zostało tylko 4 dni Termin upływa 10 lutego 2014 r
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpoczyna konsultacje publiczne II projektu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w którym uwzględniono część uwag zgłoszonych w trakcie dotychczasowych konsultacji oraz w ramach ex-ante.
Projekt uzupełniono także w części diagnostyczno – strategicznej. Zmodyfikowano i doprecyzowano opisy poszczególnych działań. Dodano także rozdziały dotyczące kwestii budżetowych oraz monitorowania i oceny.
Cel podejmowanego działania Celem działania „Wspieranie zakupu sprzętu pszczelarskiego”” jest: - poprawa produkcji pasiecznej, - poprawa jakości pozyskiwanych produktów pszczelich, - wzmocnienie procesów modernizacyjnych gospodarstw pasiecznych
Osoby zainteresowane skorzystaniem ze wsparcia powinny składać zapytania do swoich organizacji pszczelarskich do których należą.
Pszczelarze nie zrzeszeni mogą pozyskać fundusze w każdej organizacji pszczelarskiej. Zależy to od indywidualnego podejścia każdej z organizacji
Poniżej prezentuje materiały i warunki na jakich realizowane jest wsparcie.
Według UE miód musi być z ula.....
Definicja dyrektywy unijnej na temat miodu brzmi
"Miód jest naturalną słodką substancją wytwarzaną przez pszczoły Apis mellifera z nektaru kwiatów lub z wydzielin żywych części roślin, lub też wydzielin owadów ssących soki żywych części roślin, które pszczoły zbierają, przenoszą i łączą ze specyficznymi substancjami własnymi, składają i pozostawiają do dojrzewania w plastrach"