e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski

Jesteś tutaj:Start»Kalendarz»Kalendarz | e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski
Kalendarz
Kalendarz wydarzeń Drukuj Email help
Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca
Dzień Otwartego Ula w Krakowie Pobierz jako plik iCal
Sobota, 26 lipiec 2014, 11:00 - 15:00
Odsłon : 1144
„DZIEŃ OTWARTEGO ULA” - przyjdź i poznaj świat owadów zapylających!

26 lipca 2014 roku odbędzie się w Krakowie "DZIEŃ OTWARTEGO ULA".

Wydarzenie zorganizowane przez Fundację Myśli Ekologicznej będzie miało miejsce w kawiarni Pauza In Garden w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej 12, w godzinach od 11.00 do 15.00.

Wstęp wolny!


Wydarzenie jest realizowane przez Wiktorię Kowalińską, studentkę Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas stażu, który był główną nagrodą w konkursie "Projekt: Zielony Staż", zorganizowanym przez Fundację.

W ramach "Dnia Otwartego Ula" odbędą się wykłady podejmujące tematykę znaczenia owadów zapylających dla przyrody i człowieka oraz cykl warsztatów edukujących.

W programie przewidywana jest demonstracja ula oraz pracy pszczelarza, pokaz miodobrania, degustacja miodów, wyrób świec z wosku pszczelego, konkurs plastyczny dla dzieci, a także wiele innych atrakcji. Zaplanowane jest również stoisko, gdzie będzie można uzyskać porady lecznicze związane z wykorzystaniem leków oraz kosmetyków na bazie miodu.

Dla zainteresowanych poznaniem pracy pszczół w ich naturalnym środowisku będzie możliwość zapisu na warsztaty prowadzone na pasiece.

Temat ochrony pszczół został podjęty ze względu na problem masowego ginięcia owadów zapylających, który ostatnimi czasy przybrał groźne rozmiary.

Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat roli owadów zapylających w ekosystemach oraz zachęcenie do działań na rzecz ochrony i tworzenia dla nich nowych siedlisk bytowania.

Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia dostępne są na stronach internetowych:
www.zapylamykrakow.pl,
www.zielonystaz.pl i www.mysl-ekologiczna.pl

oraz profilu Fundacji Myśli Ekologicznej na Facebook’u.


KONTAKT:
Wiktoria Kowalińska
Fundacja Myśli Ekologicznej
ul. Halicka 9, 31-034 Kraków
tel.: (012) 410 14 48, 531 776 985
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Miejsce : Kraków, ul. Rajska

Wróć

Niezbędny sprzęt

Sklep Pszczelarski Produkty:

Polecane produkty sklepu pszczelarskiego ! www.sklep.apismart.eu

Najnowsze artykuły

  • Porady pasieczne CZERWIEC #6
    Porady pasieczne CZERWIEC #6

    Czerwiec to miesiąc, w którym pszczelarze muszą być bardzo aktywni i uważni na potrzeby swoich rodzin pszczelich. W tym czasie trwa intensywny rozwój pszczół i zbieranie nektaru z różnych roślin miododajnych. Jednocześnie czerwiec to okres największego zagrożenia rojeniem się pszczół, co może znacznie obniżyć wydajność pasieki i utrudnić jej prowadzenie.

    Czytaj więcej...
  • Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) leczenie, zapobieganie
    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna)  leczenie, zapobieganie

    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) jest chorobą zakaźną wywoływaną przez grzyby z rodzaju Ascosphaera. Choroba ta dotyka głównie larwy pszczół miodnych i powoduje ich obumieranie. Objawia się charakterystycznymi białymi kulkami wypełnionymi zarodnikami grzyba, które tworzą się w ciele larwy. Grzybica otorbielakowa jest jedną z najczęstszych chorób pszczół w Polsce i na świecie.

     

    Leczenie grzybicy otorbielakowej polega na zapobieganiu rozprzestrzenianiu się choroby i eliminowaniu zakażonych larw. Nie ma skutecznego sposobu na leczenie larw już zainfekowanych. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan uli i usuwać plastry z martwymi lub chorymi larwami. Należy także dezynfekować sprzęt pszczelarski i unikać przenoszenia plastrów między ulami. Ponadto można stosować profilaktycznie preparaty biologiczne zawierające bakterie lub grzyby antagonizujące Ascosphaera. Niektóre z nich to: Ascosan, Ascoferm, Ascoflor czy Ascozyme.

     

    Grzybica otorbielakowa jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i produktywności pszczół miodnych. Aby zapobiec jej występowaniu i rozwojowi, należy dbać o higienę pasieki i stosować odpowiednie środki ochronne. W ten sposób można chronić pszczoły przed tą niebezpieczną chorobą i zapewnić im dobre warunki do życia i pracy.

  • Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.
    Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.

    Odkład to zabieg pszczelarski polegający na oddzieleniu części pszczół i czerwiu od matki i przeniesieniu ich do innego ula. Celem odkładu jest zmniejszenie liczebności rodziny pszczelej i zapobieżenie jej rojeniu się. Rojenie się to naturalny sposób rozmnażania się pszczół, który polega na opuszczeniu ula przez część pszczół wraz z matką i poszukiwaniu nowego miejsca do założenia gniazda. Rojenie się jest niekorzystne dla pszczelarza, ponieważ zmniejsza wydajność miodową rodziny i utrudnia jej pielęgnację.

     

    Czytaj więcej...

Tv Pszczelarska

Gospodarka Pasieczna

Hodowla i genetyka

Sprzęt i produkty pszczelarskie

newslettter

ZAPISZ SIĘ - Prześlemy Ci nowe artykuły na maila !
Regulamin

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.