e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski

Jesteś tutaj:Start»Kalendarz»Kalendarz | e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski
Kalendarz
Kalendarz wydarzeń Drukuj Email help
Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca
XXIII Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie Pobierz jako plik iCal
Od Sobota, 06 wrzesień 2014
Do Niedziela, 07 wrzesień 2014
Odsłon : 1795

XXIII Krajowa Wystawa Rolnicza





Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zaprasza w dniach 6 -7 września 2014 roku na XXIII Krajową Wystawę Rolniczę oraz XV Dni Europejskiej Kultury Ludowej.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
Bronisława Komorowskiego


W PROGRAMIE TARGI:


- nasienne
- paszowe
- pszczelarskie
- instytucje rządowe i agencje rolnicze

WYSTAWY:


- polska nauka rolnicza
- maszyny i narzędzia rolnicze
- przedsiębiorczość
- odnawialne źródła energii mikroinstalacje
- wystawa drobnego inwentarza

Podczas imprezy:


• festiwal produktów tradycyjnych i lokalnych
• prezentacja lokalnych grup działania
• kiermasze: rolnictwa ekologicznego, kwiatów i krzewów ozdobnych, produktów rolno-spożywczych
• występy krajowych i zagranicznych zespołów folklorystycznych

Miejsce wystawy:

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, II i III Aleja Najświętszej Maryi Panny, Plac Biegańskiego, Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Częstochowie.

Organizator:Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, ul. Wyszyńskiego 70/126, 42-200 Częstochowa, tel. 34-377-01-14, fax 34-362- 04-89, www.czwa.odr.net.pl, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Współorganizator: Urząd Miasta Częstochowy

Organizatorzy imprez towarzyszących: Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie, Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, Muzeum Częstochowskie

Patronat: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Częstochowy, Duszpasterstwo Rolników Episkopatu Polski i Archidiecezji Częstochowskiej
Miejsce : Częstochowa

Wróć

Niezbędny sprzęt

Sklep Pszczelarski Produkty:

Polecane produkty sklepu pszczelarskiego ! www.sklep.apismart.eu

Najnowsze artykuły

  • Porady pasieczne CZERWIEC #6
    Porady pasieczne CZERWIEC #6

    Czerwiec to miesiąc, w którym pszczelarze muszą być bardzo aktywni i uważni na potrzeby swoich rodzin pszczelich. W tym czasie trwa intensywny rozwój pszczół i zbieranie nektaru z różnych roślin miododajnych. Jednocześnie czerwiec to okres największego zagrożenia rojeniem się pszczół, co może znacznie obniżyć wydajność pasieki i utrudnić jej prowadzenie.

    Czytaj więcej...
  • Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) leczenie, zapobieganie
    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna)  leczenie, zapobieganie

    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) jest chorobą zakaźną wywoływaną przez grzyby z rodzaju Ascosphaera. Choroba ta dotyka głównie larwy pszczół miodnych i powoduje ich obumieranie. Objawia się charakterystycznymi białymi kulkami wypełnionymi zarodnikami grzyba, które tworzą się w ciele larwy. Grzybica otorbielakowa jest jedną z najczęstszych chorób pszczół w Polsce i na świecie.

     

    Leczenie grzybicy otorbielakowej polega na zapobieganiu rozprzestrzenianiu się choroby i eliminowaniu zakażonych larw. Nie ma skutecznego sposobu na leczenie larw już zainfekowanych. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan uli i usuwać plastry z martwymi lub chorymi larwami. Należy także dezynfekować sprzęt pszczelarski i unikać przenoszenia plastrów między ulami. Ponadto można stosować profilaktycznie preparaty biologiczne zawierające bakterie lub grzyby antagonizujące Ascosphaera. Niektóre z nich to: Ascosan, Ascoferm, Ascoflor czy Ascozyme.

     

    Grzybica otorbielakowa jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i produktywności pszczół miodnych. Aby zapobiec jej występowaniu i rozwojowi, należy dbać o higienę pasieki i stosować odpowiednie środki ochronne. W ten sposób można chronić pszczoły przed tą niebezpieczną chorobą i zapewnić im dobre warunki do życia i pracy.

  • Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.
    Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.

    Odkład to zabieg pszczelarski polegający na oddzieleniu części pszczół i czerwiu od matki i przeniesieniu ich do innego ula. Celem odkładu jest zmniejszenie liczebności rodziny pszczelej i zapobieżenie jej rojeniu się. Rojenie się to naturalny sposób rozmnażania się pszczół, który polega na opuszczeniu ula przez część pszczół wraz z matką i poszukiwaniu nowego miejsca do założenia gniazda. Rojenie się jest niekorzystne dla pszczelarza, ponieważ zmniejsza wydajność miodową rodziny i utrudnia jej pielęgnację.

     

    Czytaj więcej...

Tv Pszczelarska

Gospodarka Pasieczna

Hodowla i genetyka

Sprzęt i produkty pszczelarskie

newslettter

ZAPISZ SIĘ - Prześlemy Ci nowe artykuły na maila !
Regulamin

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.