e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski

Jesteś tutaj:Start»Kalendarz»Kalendarz | e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski
Kalendarz
Kalendarz wydarzeń Drukuj Email help
Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca
X Podkarpackie Święto Miodu w Rzeszowie Pobierz jako plik iCal
Sobota, 11 październik 2014Odsłon : 1116
X Podkarpackie Święto Miodu - 11 października 2014

organizowane w siedzibie
Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4
35-010 Rzeszów


Program
10:00 – 11:00

Powitanie gości i uroczyste otwarcie X Podkarpackiego Święta Miodu – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie.
Wystąpienia zaproszonych gości.

11:00 – 11:30

Wręczanie odznaczeń związkowych – Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego.
Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Najlepsza pasieka Podkarpacia 2014”.
Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu „Producenci miodów pitnych i nalewek miodowych”.

11:30 – 13:00

„Miód i inne produkty pszczele w profilaktyce i leczeniu” - wykład prof. dr. hab. Ryszarda Czarneckiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

13:00 – 13:30

Przerwa – degustacja potraw i napojów przygotowanych na bazie miodu.

13:30 – 14:15

„Apiterapia a zdrowie człowieka” - wykład prof. dr. hab. Ryszarda Czarneckiego.

14:15 – 15:00

„Aktualne problemy pszczelarstwa w UE i na Podkarpaciu” - wystąpienia Tadeusza Sabata Prezydenta PZP i Romana Bartonia Prezesa WZP w Rzeszowie.

15:00 – 15:30

Ogłoszenie wyników konkursu „Który miód najlepiej smakuje w ocenie konsumentów”.

15:30 – 16:00

Zakończenie X Podkarpackiego Święta Miodu.

9:00 – 16:00

W trakcie święta będzie prowadzony kiermasz miodów, pozostałych produktów pszczelich oraz sprzętu i urządzeń pasiecznych.

Zarząd Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie informuje, że X Podkarpackie Święto Miodu odbędzie się 11 października 2014 roku, na terenie obiektów Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Impreza ta z udziałem oprawy medialnej Radia Rzeszów, lokalnej telewizji i prasy będzie najlepszą okazją promocji tegorocznych podkarpackich miodów, a także najlepszych nowoczesnych pasiek z terenu całego województwa.

Organizatorom, tj. Urzędowi Marszałkowskiemu i Zarządowi Związku, zależy aby tegoroczna impreza zgromadziła jak najwięcej członków, organizacji i gości z województwa, a w organizowanych konkursach zaprezentowała się jak najliczniejsza grupa pszczelarzy.


Organizatorzy:

WOJEWÓDZKI ZWIĄZEK PSZCZELARZY W RZESZOWIE

ul. 8-go Marca 3
35-065 Rzeszów
tel. 17 85 340 59
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Miejsce : Rzeszów

Wróć

Niezbędny sprzęt

Sklep Pszczelarski Produkty:

Polecane produkty sklepu pszczelarskiego ! www.sklep.apismart.eu

Najnowsze artykuły

  • Porady pasieczne CZERWIEC #6
    Porady pasieczne CZERWIEC #6

    Czerwiec to miesiąc, w którym pszczelarze muszą być bardzo aktywni i uważni na potrzeby swoich rodzin pszczelich. W tym czasie trwa intensywny rozwój pszczół i zbieranie nektaru z różnych roślin miododajnych. Jednocześnie czerwiec to okres największego zagrożenia rojeniem się pszczół, co może znacznie obniżyć wydajność pasieki i utrudnić jej prowadzenie.

    Czytaj więcej...
  • Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) leczenie, zapobieganie
    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna)  leczenie, zapobieganie

    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) jest chorobą zakaźną wywoływaną przez grzyby z rodzaju Ascosphaera. Choroba ta dotyka głównie larwy pszczół miodnych i powoduje ich obumieranie. Objawia się charakterystycznymi białymi kulkami wypełnionymi zarodnikami grzyba, które tworzą się w ciele larwy. Grzybica otorbielakowa jest jedną z najczęstszych chorób pszczół w Polsce i na świecie.

     

    Leczenie grzybicy otorbielakowej polega na zapobieganiu rozprzestrzenianiu się choroby i eliminowaniu zakażonych larw. Nie ma skutecznego sposobu na leczenie larw już zainfekowanych. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan uli i usuwać plastry z martwymi lub chorymi larwami. Należy także dezynfekować sprzęt pszczelarski i unikać przenoszenia plastrów między ulami. Ponadto można stosować profilaktycznie preparaty biologiczne zawierające bakterie lub grzyby antagonizujące Ascosphaera. Niektóre z nich to: Ascosan, Ascoferm, Ascoflor czy Ascozyme.

     

    Grzybica otorbielakowa jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i produktywności pszczół miodnych. Aby zapobiec jej występowaniu i rozwojowi, należy dbać o higienę pasieki i stosować odpowiednie środki ochronne. W ten sposób można chronić pszczoły przed tą niebezpieczną chorobą i zapewnić im dobre warunki do życia i pracy.

  • Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.
    Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.

    Odkład to zabieg pszczelarski polegający na oddzieleniu części pszczół i czerwiu od matki i przeniesieniu ich do innego ula. Celem odkładu jest zmniejszenie liczebności rodziny pszczelej i zapobieżenie jej rojeniu się. Rojenie się to naturalny sposób rozmnażania się pszczół, który polega na opuszczeniu ula przez część pszczół wraz z matką i poszukiwaniu nowego miejsca do założenia gniazda. Rojenie się jest niekorzystne dla pszczelarza, ponieważ zmniejsza wydajność miodową rodziny i utrudnia jej pielęgnację.

     

    Czytaj więcej...

Tv Pszczelarska

Gospodarka Pasieczna

Hodowla i genetyka

Sprzęt i produkty pszczelarskie

newslettter

ZAPISZ SIĘ - Prześlemy Ci nowe artykuły na maila !
Regulamin

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.