e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski

Jesteś tutaj:Start»Kalendarz»Kalendarz | e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski
Kalendarz
Kalendarz wydarzeń Drukuj Email help
Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca
Konkursy dla dzieci w ramach EKOPRAGA w W-wie Pobierz jako plik iCal
Od Sobota, 14 listopad 2015
Do Niedziela, 15 listopad 2015
Odsłon : 2496
IV edycja akcji EkoPraga w Galerii Wileńskiej  W weekend 14-15 listopada między 12.00 a 18.00 Galeria Wileńska zaprasza na IV edycję EkoPragi. W programie znajdą się m.in.: warsztaty pszczelarskie, eko-lekcje na wesoło z Profesorem Ekologii oraz quizy z nagrodami. Akcja jest objęta patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga Północ oraz portalu Ekologia.pl.
EkoPraga to wydarzenie edukacyjno-artystyczne, którego celem jest podniesienie świadomości proekologicznej wśród mieszkańców Pragi. Podczas ekoweekendu, w specjalnie zaaranżowanej strefie na pierwszym piętrze centrum, odbędą się warsztaty dla najmłodszych, podczas których będzie można poznać zasady dbania o środowisko. W programie znajdą się m.in. zajęcia pszczelarskie prowadzone we współpracy z firmą Pszczelarium. Najmłodsi dowiedzą się, jak ważną rolę pszczoły odgrywają w miejskim ekosystemie, a także – jak w kreatywny sposób wykorzystać produkty, które często uznawane są przez nas za śmieci. W kąciku kreatywnym dzieci – wykorzystując materiały odnawialne – będą mogły stworzyć własną latającą pszczołę, unikalny przybornik na biurko, grzechotki, podkładki pod kubek, a także karmnik dla ptaków. Kolejną atrakcją będą sobotnie lekcje prowadzone przez „Profesora Ekologii”. To doskonała okazja, by dowiedzieć się, z czego składa się powietrze, którym oddychamy i jakie właściwości mają wchodzące w jego skład pierwiastki. Dodatkowo przez cały weekend w ekostrefie będą wyświetlane edukacyjne ciekawostki dotyczące ekologii i ochrony środowiska, na podstawie których zadawane będą pytania w quizach i konkursach z nagrodami. Do wygrania przewidziano m.in. słoiczki miodu praskiego, produkowanego przez pszczoły mieszkające w sześciu ulach na dachu Galerii Wileńskiej.
Dodatkowo, wspólnie z portalem Ekologia.pl, zorganizowana zostanie wystawa na temat pszczół, na której zaprezentowanych będzie 10 zdjęć autorstwa użytkowników portalu. Konkurs plastyczny na fanpage’u Galerii Wileńskiej „Pszczoły – Lubię to!” to konkurs o tematyce ekologicznej, w którym udział biorą praskie szkoły podstawowe i świetlice, współpracujące ze stowarzyszeniem Q Zmianom. Na prace plastyczne uczniów, przedstawiające życie pszczół, mogą Państwo głosować pod adresem: http://ow.ly/UeKdi. Praca konkursowa, która otrzyma największą liczbę "lubię to" zwycięży w konkursie. Kolejne trzy prace posiadające największą liczbę głosów otrzymają wyróżnienie.
Zwycięska placówka otrzyma 1500 zł, a uczniowie mają szansę wygrać Karty Podarunkowe o wartości 300 i 150 zł.  http://www.warszawa-...ntre/wydarzenia

Wróć

Niezbędny sprzęt

Sklep Pszczelarski Produkty:

Polecane produkty sklepu pszczelarskiego ! www.sklep.apismart.eu

Najnowsze artykuły

  • Porady pasieczne CZERWIEC #6
    Porady pasieczne CZERWIEC #6

    Czerwiec to miesiąc, w którym pszczelarze muszą być bardzo aktywni i uważni na potrzeby swoich rodzin pszczelich. W tym czasie trwa intensywny rozwój pszczół i zbieranie nektaru z różnych roślin miododajnych. Jednocześnie czerwiec to okres największego zagrożenia rojeniem się pszczół, co może znacznie obniżyć wydajność pasieki i utrudnić jej prowadzenie.

    Czytaj więcej...
  • Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) leczenie, zapobieganie
    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna)  leczenie, zapobieganie

    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) jest chorobą zakaźną wywoływaną przez grzyby z rodzaju Ascosphaera. Choroba ta dotyka głównie larwy pszczół miodnych i powoduje ich obumieranie. Objawia się charakterystycznymi białymi kulkami wypełnionymi zarodnikami grzyba, które tworzą się w ciele larwy. Grzybica otorbielakowa jest jedną z najczęstszych chorób pszczół w Polsce i na świecie.

     

    Leczenie grzybicy otorbielakowej polega na zapobieganiu rozprzestrzenianiu się choroby i eliminowaniu zakażonych larw. Nie ma skutecznego sposobu na leczenie larw już zainfekowanych. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan uli i usuwać plastry z martwymi lub chorymi larwami. Należy także dezynfekować sprzęt pszczelarski i unikać przenoszenia plastrów między ulami. Ponadto można stosować profilaktycznie preparaty biologiczne zawierające bakterie lub grzyby antagonizujące Ascosphaera. Niektóre z nich to: Ascosan, Ascoferm, Ascoflor czy Ascozyme.

     

    Grzybica otorbielakowa jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i produktywności pszczół miodnych. Aby zapobiec jej występowaniu i rozwojowi, należy dbać o higienę pasieki i stosować odpowiednie środki ochronne. W ten sposób można chronić pszczoły przed tą niebezpieczną chorobą i zapewnić im dobre warunki do życia i pracy.

  • Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.
    Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.

    Odkład to zabieg pszczelarski polegający na oddzieleniu części pszczół i czerwiu od matki i przeniesieniu ich do innego ula. Celem odkładu jest zmniejszenie liczebności rodziny pszczelej i zapobieżenie jej rojeniu się. Rojenie się to naturalny sposób rozmnażania się pszczół, który polega na opuszczeniu ula przez część pszczół wraz z matką i poszukiwaniu nowego miejsca do założenia gniazda. Rojenie się jest niekorzystne dla pszczelarza, ponieważ zmniejsza wydajność miodową rodziny i utrudnia jej pielęgnację.

     

    Czytaj więcej...

Tv Pszczelarska

Gospodarka Pasieczna

Hodowla i genetyka

Sprzęt i produkty pszczelarskie

newslettter

ZAPISZ SIĘ - Prześlemy Ci nowe artykuły na maila !
Regulamin

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.