e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski

Jesteś tutaj:Start»Kalendarz»Kalendarz | e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski
Kalendarz
Kalendarz wydarzeń Drukuj Email help
Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca
"BUDUJEMY UL WIELKOPOLSKI" Warsztaty w Łodzi Pobierz jako plik iCal
Od Sobota, 21 listopad 2015
Do Niedziela, 22 listopad 2015
Odsłon : 2493
 Fab Lab Łódź zaprasza na 5 edycje Warsztatów budowania uli wielkopolskich i podstaw prowadzenia pasieki. Kooperacja Fab Lab Łódź jako miejsca nauki budowania DIY, Fundacji Cohabitat jako propagatora samowystarczalności i odpowiedzialności za naturę, a przede wszystkim wiedzy Pana mgr inż.Adlera daje super efekty!
Podczas ostatnich edycji zbudowaliśmy wspólnie 12uli wielkopolskich prawie 300 ramek, a 12 z naszych uczestników w tym roku prowadzi już własne małe pasieki.
Pod okiem magistra inżyniera pszczelarstwa p. Dariusza Adlera sami zbudujemy "ul wielkopolski" i dowiemy się jak krok po kroku założyć własną pasiekę! Przybliżymy Wam specyfikę pracy pszczelarza oraz oraz zapoznamy Was z konstrukcją ula drewnianego typu stojak.Warunki uczestnictwa: 260,- PLN /os
Data:21-22 listopada od godziny 9:30
Ilość miejsc: 12
Bilety do nabycia tutaj: http://budujemyulwlkp.evenea.pl/ Zobacz o co chodzi:
Relacja z poprzedniej edycji:www.portalpszczelarski.pl/artykul/162/warsztaty_pszczelarskie_w_fab_lab_odz_-_relacja_z_wydarzenia.html
Fotorelacje:https://www.facebook...74483783&type=3
Prowadzący:https://www.youtube....h?v=dv56XksWODY
mgr inż. pszczelarstwa Dariusz Adler - Pszczelarstwem zajmuje się od lat 70 - tych u. wieku. Obecnie prowadzi specjalistyczne gospodarstwo pszczelarskie "Stara Barć". Gospodarzy w 120 ulach wielkopolskich, w systemie gospodarki intensywnej (wędrownej), hobby genetyka owadów użytkowych, hoduje matki pszczele, uczestniczy w spotkaniach klubu dyskusyjnego w kole nr. 1 w Łodzi dzieląc się poznaną wiedzą z zakresu pszczół. Pracował w strukturach koła i WZP. z pszczelarskim. W trakcie weekendu warsztatowego będzie możliwość zakupienia zimowych zapasów miodu prosto z profesjonalnej pasieki!
-------
DZIEŃ PIERWSZY -21 listopada „SAMI BUDUJEMY UL WIELKOPOLSKI”
9:00-10:30 Wstęp projektowy i teoretyczny budowania ula wielkopolskiego.
10:30 - 11:00 Przygotowanie stanowisk pracy, instrukcje BHP, krótka przerwa na kawę
11:15 - 15:00 Konstruowanie uli wielkopolskich z półnadstawką.
15:00 - 16:00 PRZERWA OBIADOWA
16:00 - 19:00 Kontynuacja budowania uli. DZIEŃ DRUGI -22 listopada „JAK ZAŁOŻYĆ WŁASNĄ PASIEKĘ KROK PO KROKU”
10:00 - 15:00 Kontynuacja i ukończenie prac konstrukcyjnych uli
15:00 - 16:00 Przerwa obiadowa
16:00 - 16:30 Przygotowanie sali do szkolenia
________________________________________________
16:30 - 19:00 Szkolenie i wykład "Jak założyć własną pasiekę krok po kroku" ( z przerwą)
19:00-20:00 Otwarty panel dyskusyjny, dystrybucja miodu i świec, posiłek.

Wróć

Niezbędny sprzęt

Sklep Pszczelarski Produkty:

Polecane produkty sklepu pszczelarskiego ! www.sklep.apismart.eu

Najnowsze artykuły

  • Porady pasieczne CZERWIEC #6
    Porady pasieczne CZERWIEC #6

    Czerwiec to miesiąc, w którym pszczelarze muszą być bardzo aktywni i uważni na potrzeby swoich rodzin pszczelich. W tym czasie trwa intensywny rozwój pszczół i zbieranie nektaru z różnych roślin miododajnych. Jednocześnie czerwiec to okres największego zagrożenia rojeniem się pszczół, co może znacznie obniżyć wydajność pasieki i utrudnić jej prowadzenie.

    Czytaj więcej...
  • Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) leczenie, zapobieganie
    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna)  leczenie, zapobieganie

    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) jest chorobą zakaźną wywoływaną przez grzyby z rodzaju Ascosphaera. Choroba ta dotyka głównie larwy pszczół miodnych i powoduje ich obumieranie. Objawia się charakterystycznymi białymi kulkami wypełnionymi zarodnikami grzyba, które tworzą się w ciele larwy. Grzybica otorbielakowa jest jedną z najczęstszych chorób pszczół w Polsce i na świecie.

     

    Leczenie grzybicy otorbielakowej polega na zapobieganiu rozprzestrzenianiu się choroby i eliminowaniu zakażonych larw. Nie ma skutecznego sposobu na leczenie larw już zainfekowanych. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan uli i usuwać plastry z martwymi lub chorymi larwami. Należy także dezynfekować sprzęt pszczelarski i unikać przenoszenia plastrów między ulami. Ponadto można stosować profilaktycznie preparaty biologiczne zawierające bakterie lub grzyby antagonizujące Ascosphaera. Niektóre z nich to: Ascosan, Ascoferm, Ascoflor czy Ascozyme.

     

    Grzybica otorbielakowa jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i produktywności pszczół miodnych. Aby zapobiec jej występowaniu i rozwojowi, należy dbać o higienę pasieki i stosować odpowiednie środki ochronne. W ten sposób można chronić pszczoły przed tą niebezpieczną chorobą i zapewnić im dobre warunki do życia i pracy.

  • Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.
    Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.

    Odkład to zabieg pszczelarski polegający na oddzieleniu części pszczół i czerwiu od matki i przeniesieniu ich do innego ula. Celem odkładu jest zmniejszenie liczebności rodziny pszczelej i zapobieżenie jej rojeniu się. Rojenie się to naturalny sposób rozmnażania się pszczół, który polega na opuszczeniu ula przez część pszczół wraz z matką i poszukiwaniu nowego miejsca do założenia gniazda. Rojenie się jest niekorzystne dla pszczelarza, ponieważ zmniejsza wydajność miodową rodziny i utrudnia jej pielęgnację.

     

    Czytaj więcej...

Tv Pszczelarska

Gospodarka Pasieczna

Hodowla i genetyka

Sprzęt i produkty pszczelarskie

newslettter

ZAPISZ SIĘ - Prześlemy Ci nowe artykuły na maila !
Regulamin

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.