Kalendarz wydarzeń |
![]() |
![]() |
![]() |
Kalendarz wydarzeń |
![]() |
![]() |
![]() |
Wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom i udostępniamy Tobie nasz własny system opakowania słoików z miodem dbający o bezpieczeństwo wysyłanego miodu. Przedstawiamy system pakowania i wysyłki słoików z miodem w wersji Apismart SPiWS 1.0 Skrót SPiWS 1.0 - oznacza Szybkie Pakowanie i Wysyłka Słoików. Numer 1.0 oznacza, ze jest to pierwsza wersja systemu. W przyszłości zamierzamy ulepszać system. Aktualizacje będą pojawiały się pod nowym numerem, a Ty za każdym razem otrzymasz od nas informację, ze system został ulepszony. System Apismart SPiWS 1.0 ma za zadanie ułatwić Ci spakowanie i wysyłkę miodów do swoich klientów. System przystosowany jest wymiarami do słoików 0,9 Litra. Dzięki systemowi Apismart SPiWS 1.0 szybko spakujesz i wyślesz nawet ponad 200 słoików miodu dziennie bez żadnego problemu
Feedbee jest wyjątkowo smacznym i wysoko efektywnym substytutem pyłku dla pszczół, pochodzącym z Kanady. Feedbee nie zawiera pyłku kwiatowego, produktów zwierzęcych i sojowych, chemikaliów, lecz wyłącznie naturalne, roślinne składniki. Jest dokładnie tak samo odżywczy jak pyłek kwiatowy. Doskonale odpowiada potrzebom odżywczym pszczół. Feedbee nie ma żadnego wpływu na jakość miodu. Odżywiane za pomocą Feedbee pszczoły rozwijają się szybciej, są zdrowsze i produkują znacznie więcej miodu.
Zrób ciasto z feedee i podaj pszczołom !
W czym ten produkt jest lepszy od innych produktów na rynku?
Feedbee nie da się porównać do innych produktów na rynku, ponieważ inne produkty to głównie ciasta cukrowe z małą ilością dodatków typu probiotyki, mały procent dodatków białkowych, czy witamin. Fedbee to proszek o dużej zawartości białka, tak jak naturalny pyłek. Robiąc z niego ciasto, czy pyłek podajesz pszczołom bardzo dużą dawkę białka porównywalną do ilości pyłku wczesna wiosną. Tak duży dopływ pokarmu białkowego do rodziny wpływa na znaczący wzrost czerwienia, odporności i długowieczności pszczół zimowych. Karmienie Feedbee wiosną w naturalny sposób wpływa na poziom odżywienia białkiem pszczół i nasycenia ich organizmu witaminami.
Tylko Feedbee jest w stanie dać taki efekt !
W dodatku po przeliczeniu ceny na 1 kg produktu białkowego ten produkt wychodzi taniej niż inne podobne pokarmy cukrowo-białkowe do przyspieszania rozwoju wiosennego pszczół !
Kolejny argument to aktualne temperatury i przebieg przedwiośnia - w tym sezonie są bardzo idealne warunki do stymulowania rozwoju wiosennego tego typu produktami.
Nie czekaj więc pomóż swoim pszczołom rozwinąć się jak najszybciej i jak najlepiej !To ostatni moment na tego typu działania !
Opinie innych środowisk pszczelarskich na temat tego produktu:
Doświadczenia węgierskich pszczelarzy z Feedbee
"opublikowany na portalu czasopisma Pasieki
"Średnia produkcja miodu przez kolonie karmione preparatem Feedbee: miód wiosenny (owoce i wierzba) 10 kg, rzepak 30 kg, akacja 35 kg (bez produkcji nowych rodzin), miód letni (do słonecznika) 12 kg. Te ilości wskazują wagę miodu po wykonanej pracy. Rodziny, którym nie podawano Feedbee nie dostarczyły miodu, który można było zebrać przed kwitnieniem rzepaku i po kwitnieniu akacji. Średnia produkcja miodu wynosiła 18 kg miodu z rzepaku i 30 kg miodu z akacji.
Pszczoły karmione preparatem Feedbee są spokojniejsze; wylatują wcześniej i zbierają więcej nektaru i pyłków niż rodziny kontrolne. Zasklepiony i niezasklepiony czerw jest większy i bardziej ściśnięty. W ciągu dnia matki składają więcej jaj niż matki w rodzinach kontrolnych.Zauważyliśmy, że pracujące pszczoły są okrąglejsze i pełniejsze. Po okresie kwitnienia akacji nie zaobserwowaliśmy żadnego spadku populacji. Pszczoły karmione Feedbee były nadal liczniejsze od przeciętnej rodziny.
Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną pozytywną rzecz: nie zaobserwowałem żadnych pasożytów. Dobra rada dla tych, którzy chcieliby stosować Feedbee: przy każdym ulu warto ustawić dodatkowy pusty ul z ramkami z węzą, tak aby utrudnić pszczołom gromadzenie się w roje."
link do całego artykułu https://www.pasieka24.pl/index.php/pasieka-czasopismo-dla-pszczelarzy/19-pasieka-5-2009/209-dowiadczenia-wgierskich-pszczelarzy-z-feedbee
Sezon pszczelarski rozpoczyna się wraz z nastaniem wiosny. Jednak największe znaczenie mają prace w pasiece, które przeprowadzamy jesienią, tym samym zabezpieczając naszą hodowlę przed zimowaniem. W okresie jesiennym należy szczególnie zadbać
o odpowiednie ocieplenie uli oraz prawidłowe zestawienie gniazd.
Zima to bardzo trudny okres dla rodzin pszczelich. Ważne jest, aby w tym czasie zapewnić spokój naszym owadom. Należy wyeliminować ewentualne działanie gryzoni, które mogłyby wyrządzić szkody w hodowli.
Korzystnie przeprowadzona zimowla gwarantuje wzrost liczebności organizmów. Im więcej pszczół, tym zwiększa się ich działanie i siła, co wpływa na efektywną pracę w okresie letnim. Lipiec i sierpień to miesiące, w których aktywność owadów jest największa. Aby wszystko miało pozytywny przebieg, niezwykle ważne jest karmienie pszczół w optymalnym dla nich czasie.
Warto zaznaczyć, że podkarmianie a dokarmianie to dwa oddzielne terminy. To bardzo ważny, nieodłączny element w prowadzeniu gospodarki pasiecznej.
Podkarmianie jest alternatywą dla naturalnego pokarmu dla każdej pszczoły. Tę metodę stosuje się, gdy pszczoły posiadają zapas pokarmu w gnieździe, aczkolwiek w pobliżu nie znajdują się żadne rośliny pylące, np. wrzos czy gorczyca, które mogłyby dostarczyć swoje pyłki bądź nektar do ula. Te naturalne składniki odżywcze stanowią ważną funkcję dla prawidłowej kondycji, siły oraz zdrowia naszych organizmów.
W momencie, kiedy pyłek kwiatowy jest niedostępny w okolicy naszej pasieki, zahamowany jest również rozwój czerwiu. Matki zaczynają wygryzać larwy, co przyczynia się do osłabienia całych rodzin. Podkarmiać na czerw można wtedy, kiedy ule zlokalizowane zostaną w miejscu, w którym nieopodal znajdują się różnego rodzaju pyłki. Ma to na celu pobudzanie pszczelich rodzicielek do intensywnego czerwienia, szczególnie w miesiącach wiosennych oraz w pierwszej połowie sierpnia.
Dobra kondycja, zdrowie oraz pomyślne miodobranie - za to wszystko odpowiedzialne są pszczoły, które dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu, przetrwały najzimniejszą porę roku. Polega ono na uzupełnianiu pokarmu na zimę. Przede wszystkim w pasiece każdego pszczelarza, w tym okresie powinien znajdować się miód. Stanowi on naturalny pokarm dla owadów. Dodatkowo zawiera ważne składniki odżywcze, których brakuje w sztucznych zamiennikach.
Późnym latem pszczoły zbierają ostatni pyłek, który magazynują w ulu. Żywią się nim tzw. robotnice. Dzięki temu magazynują go w postaci białka tłuszczowego, co zapewnia im optymalne warunki do przeżycia zimowli.
Należy pamiętać, że ostatni przegląd i ewentualne uzupełnienie pokarmu powinniśmy przeprowadzić ciepłą jesienią, około 15-20 września. Wpuszczanie zimnego, mroźnego powietrza do pasieki może stanowić poważne zagrożenie dla owadów, dlatego starajmy się tego wystrzegać. Choć może zdarzyć się tak, iż nawet w tym okresie potrzebna będzie interwencja pszczelarza.
Sierpień to miesiąc, w którym dla hodowców rozpoczyna się już przygotowanie do kolejnego sezonu. Rozpoczyna się on po ostatnim miodobraniu. Kluczowe są wtedy wszelkie prace w pasiece, które przyczynią się do bezpiecznego zimowania.
Dokarmianie pszczół powinno odbywać się zgodnie z zasadą - im wcześniej, tym lepiej. Późne dożywianie może skutkować mieć negatywny wpływ na owady, jednocześnie je osłabiając.
Sposobów dożywienia naszych organizmów jest wiele - w zależności od preferencji gospodarza. Warto jednak zaznaczyć, iż każdą rodzinę pszczelą należy traktować indywidualnie.
Badania udowodniły, iż pszczoły całkiem dobrze zimują na cukrze. Owadom podaje się go w formie syropu cukrowego(to cukier rozcieńczony z wodą w stosunku 1:1). Jest on w pełni trawiony i nie powoduje obciążeń układu pokarmowego owadów. Ponadto nie doprowadza do chorób. Jednak należy mieć na uwadze, aby wybierać cukier dobry jakościowo i dobierać zasób produktu indywidualnie dla każdej rodziny.
Uzupełnienie cukru powinno być na tyle duże, aby organizmy były wstanie przeżyć okres od września do kwietnia. Warto pamiętać, ażeby pozostawić także dodatkowy zapas pokarmu, np. na wypadek załamania pogody bądź innych przyczyn losowych.
Do dyspozycji gospodarza jest również pokarm płynny w postaci np. gotowych syropów,
Produkty te charakteryzują się w głównej mierze dobrym składem. Zawiera on cukry proste, takie jak m.in: fruktozę i glukozę.
Porównywalnie jak tradycyjny cukier, są bardzo dobrze trawione w organizmie poszczególnej pszczoły. Ponadto nie powodują chorób ani nie są w żadnym stopniu szkodliwe. Zauważalne jest, iż udzielanie gotowego produktu znacznie zmniejsza nadpobudliwość organizmów.
Roztwór ten gwarantuje stuprocentową żywotność owadów w czasie zimy. Warunek jaki należy spełnić, to odpowiednie przygotowanie pasieki do względnej pory roku.
Zarówno do uzupełniania pokarmu zimą, jak i podkarmiania latem można użyć ciasta. Przygotowanie takiej masy nie jest trudne. Jeśli chcemy zaoszczędzić czas, istnieje możliwość zakupu gotowego ciasta.
Składniki, jakie będą nam potrzebne to: cukier puder i płynny miód bądź gotowy syrop.
W zależności od indywidualnych potrzeb każdej z rodzin podaje się rzadszą i gęstszą masę.
W sprzedaży znajdziemy ciasta z dodatkiem pyłku kwiatowego i witamin. Pyłek jest bardzo ważny, gdyż niczym innym nie jesteśmy w stanie go zastąpić. Szczególnie w okresie zimowym warto wzbogacić produkty o jego dodatek do pożywienia organizmów.
Podając naszym organizmom roztwory w postaci rozcieńczonego cukru czy syropu warto skorzystać z naczynia, jakim jest podkarmiaczka. Wśród nich znajdziemy najbardziej powszechne i znane wśród hodowców podkarmiaczki boczne, czyli ramkowe. Wyróżniamy również dennicowe, które umieszcza się na dnie ula.
Tak przygotowaną ciecz wlewa się do naczynia za pomocą konewki bądź wiadra. Sprawdzają się zarówno w czasie chłodniejszych pór roku, jak również wiosną i latem, gdyż mogą być umocowane na zewnątrz i wewnątrz uli. Dodatkowo możliwe jest wyposażenie ich w poidełka, kiedy niezbędne jest dopajanie owadów.
Należy pamiętać o regularnym dezynfekowaniu podkarmiaczek. Niedomyte naczynia, gdzie nagromadziły się cukier i woda w następstwie mogą powodować groźne skutki, jakim jest między innymi zakażenie syropu. Dodatkowo, warto zadbać, aby organizmy miały łatwy dostęp do pojemnika i w pełni mogły wybierać pożywienie. Fermentacji cieczy można zapobiec poprzez staranne mycie naczynia bądź wlewanie gotowego, zagęszczonego syropu.
Dla wszystkich owadów najlepszy i niezastąpiony pokarm to pyłek kwiatowy i nektar. Pszczoły potrafią wykarmić nim również swoje larwy. Dzięki pobranemu pyłkowi, owady umożliwiają roślinom proces zapłodnienia, co w efekcie powoduje powstanie owocu. To piękne i niepowtarzalne zjawisko. Organizmom tym człowiek zawdzięcza jedną trzecią produkcji żywności.
Wraz z jesienią nadchodzi zakończenie pożytku głównego. Istotnie ważne jest zarówno karmienie, jak i podkarmianie organizmów w naszej pasiece. Rodziny pszczele stają się zdrowe, silne i odporne na różnorakie choroby. Należycie przeprowadzone żywienie zimą oraz uzupełnianie pokarmu latem jest gwarantem znakomitych plonów w sezonie. Żywienie owadów zależy tylko i wyłącznie od hodowcy. Duże znaczenie ma właściwe ustawienie uli, tak, aby pszczoły w zasięgu swojego lotu miały dostęp do pożytków.
Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.