e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski

Jesteś tutaj:Start»Kalendarz»Kalendarz | e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski
Kalendarz
Kalendarz wydarzeń Drukuj Email help
Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
Rok Miesiąc Tydzień Dzisiaj Szukaj Do miesiąca
Ogólnopolskie Targi Pszczelarskie pt. Wiosna w Pasiece Pobierz jako plik iCal
Niedziela, 15 kwiecień 2018Odsłon : 958
        

Zapraszamy na obchody 80-leciaRegionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu

oraz Ogólnopolskie Targi Pszczelarskie pt. ”Wiosnaw Pasiece”

Łowicz, ul. Św. Floriana (muszla koncertowa)

15.04.2018r.  


Program imprezy:

9:30 – wykład pana inż. Czesława Korpysy – wieloletniego kierownika pasieki zarodowej w Kocierzowych, pt. “Matka pszczela jako alternatywa rodziny pszczelej"
11:45 – formowanie pocztów sztandarowych I wymarsz w asyście orkiestry miejskiej (teren wystawowy) do Bazyliki Katedralnej
12:00 – Msza Święta w Bazylice Katedralnej celebrowana przez Jego Ekscelencję Biskupa Łowickiego Andrzeja F. Dziubę w intencji 80-lecia Koła Pszczelarzy w Łowiczu
13:00 – przemarsz pocztów sztandarowych w asyście orkiestry miejskiej na teren wystawowy
13.30 – powitanie zaproszonych gości oraz okolicznościowe wystąpienia
14.00 – uroczysty obiad

Z wielką radością i zaszczytem informujemy, że nasze targi odwiedzi Pan Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Waldemar Kudła.


W wystawie sprzętupszczelarskiego zapowiedziało udział kilkanaście firmprodukcyjnych i handlowych z całego kraju, które oferować będą :ule drewniane, styropianowe, poliuretanowe, wirówki, dozowniki,dekrystalizatory, ramki, drut pasieczny, narzędzia pszczelarskie iodzież pszczelarską oraz miody pitne a także szeroki wybór miodówtradycyjnych po atrakcyjnych cenach. Będzie również prowadzonyskup wosku i suszu oraz sprzedaż węzy.

Targi rozpoczną się o godzinie 8.00

Zapraszamy,wstęp wolny

Wszelkich informacjiodnośnie targów pszczelarskich udziela
Prezes Zarządu KołaŁowicz - Marek Boroski tel. 788-455-853

Mile widzianepoczty sztandarowe

Patronatamiimprezy są:

Mazowiecki ZwiązekPszczelarzy, Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt,Starosta Powiatu Łowickiego, Burmistrz Miasta Łowicza, ZakładOczyszczania Miasta Łowicz, Pracownia Reklamy KOLO, Biowet Puławy.

Patronaci medialni:“Nowy Łowiczanin”, “Lowicz24.eu”, “Dziennik Łódzki”



Wróć

Niezbędny sprzęt

Sklep Pszczelarski Produkty:

Polecane produkty sklepu pszczelarskiego ! www.sklep.apismart.eu

Najnowsze artykuły

  • Porady pasieczne CZERWIEC #6
    Porady pasieczne CZERWIEC #6

    Czerwiec to miesiąc, w którym pszczelarze muszą być bardzo aktywni i uważni na potrzeby swoich rodzin pszczelich. W tym czasie trwa intensywny rozwój pszczół i zbieranie nektaru z różnych roślin miododajnych. Jednocześnie czerwiec to okres największego zagrożenia rojeniem się pszczół, co może znacznie obniżyć wydajność pasieki i utrudnić jej prowadzenie.

    Czytaj więcej...
  • Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) leczenie, zapobieganie
    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna)  leczenie, zapobieganie

    Grzybica otorbielakowa (askosferioza, grzybica wapienna) jest chorobą zakaźną wywoływaną przez grzyby z rodzaju Ascosphaera. Choroba ta dotyka głównie larwy pszczół miodnych i powoduje ich obumieranie. Objawia się charakterystycznymi białymi kulkami wypełnionymi zarodnikami grzyba, które tworzą się w ciele larwy. Grzybica otorbielakowa jest jedną z najczęstszych chorób pszczół w Polsce i na świecie.

     

    Leczenie grzybicy otorbielakowej polega na zapobieganiu rozprzestrzenianiu się choroby i eliminowaniu zakażonych larw. Nie ma skutecznego sposobu na leczenie larw już zainfekowanych. Dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać stan uli i usuwać plastry z martwymi lub chorymi larwami. Należy także dezynfekować sprzęt pszczelarski i unikać przenoszenia plastrów między ulami. Ponadto można stosować profilaktycznie preparaty biologiczne zawierające bakterie lub grzyby antagonizujące Ascosphaera. Niektóre z nich to: Ascosan, Ascoferm, Ascoflor czy Ascozyme.

     

    Grzybica otorbielakowa jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i produktywności pszczół miodnych. Aby zapobiec jej występowaniu i rozwojowi, należy dbać o higienę pasieki i stosować odpowiednie środki ochronne. W ten sposób można chronić pszczoły przed tą niebezpieczną chorobą i zapewnić im dobre warunki do życia i pracy.

  • Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.
    Odkład pszczeli - jako metoda zapobiegania nastrojowi rojowemu.

    Odkład to zabieg pszczelarski polegający na oddzieleniu części pszczół i czerwiu od matki i przeniesieniu ich do innego ula. Celem odkładu jest zmniejszenie liczebności rodziny pszczelej i zapobieżenie jej rojeniu się. Rojenie się to naturalny sposób rozmnażania się pszczół, który polega na opuszczeniu ula przez część pszczół wraz z matką i poszukiwaniu nowego miejsca do założenia gniazda. Rojenie się jest niekorzystne dla pszczelarza, ponieważ zmniejsza wydajność miodową rodziny i utrudnia jej pielęgnację.

     

    Czytaj więcej...

Tv Pszczelarska

Gospodarka Pasieczna

Hodowla i genetyka

Sprzęt i produkty pszczelarskie

newslettter

ZAPISZ SIĘ - Prześlemy Ci nowe artykuły na maila !
Regulamin

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.