e-pszczelarz.pl Interaktywny Portal Pszczelarski

Sprzęt i surowce pszczelarskie

Kategorie potomne

Ule (3)

Zwierzęta, ptaki, owady – wszystkie żyjące na tym świecie stworzenia, tworzą, podobnie jak człowiek swoje domy. Oczywiście różnią się one pomiędzy sobą, są również wyjątkowe i specyficzne. Często to również i człowiek pomaga swoim rękoma budować karmniki czy nory, które w okresie późniejszym są zasiedlane właśnie przez zwierzęta.

Na specjalną uwagę zasługują jednak ule. W rzemiośle pszczelarskim jest to konstrukcja najczęściej drewniana, która wykorzystywana jest do hodowli pszczół. Cóż ponadto to? Te, które budowane są przez ludzi muszą zapewniać odpowiednie warunki do życia pszczół, a zatem muszą być dostosowane do potrzeb samych pszczół.

Ule powinny również zapewniać łatwy dostęp pszczelarzowi, a do tego w taki sposób, aby same pszczoły były jak najmniej niepokojone przez pszczelarza.

Ponadto, ule, które poustawiane są wokół siebie na jednym terenie są nazywane pasieką. Współcześnie można je najczęściej zobaczyć na terenach, na których rozwinęły się ośrodki agroturystyczne oraz na których dba się o naturalne walory przyrody, czyste ekologicznie.

Zobacz wpisy...
Węza pszczela jest bardzo ważnym elementem w gospodarce pasiecznej, ponieważ stanowi podstawę do budowy plastrów przez pszczoły. Węza jest produktem z wosku, który jest zaczątkiem plastra pszczelego, na którym pszczoły składają jaja, hodują czerw i magazynują miód i pyłek.
Niekiedy wydaje nam się, że produkty pochodzące z tradycyjnych uli drewnianych czy słomianych są zdrowsze, pszczołom żyje się lepiej w ulach tradycyjnych a nawet, że ule poliuretanowe przegrzewają się i dają znacznie mniej miodu w porównaniu z ulami tradycyjnymi.
Będąc w 3 klasie technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli zostałem skierowany na praktykę pszczelarską do pszczelarza w Bawarii w Niemczech.
Jak wiadomo, hodowanie pszczół nie jest rzeczą prostą. Gospodarstwa, które powstają na terenie kraju, jak i za jego granicami, są przygotowane na całoroczną pracę. Co jednak, gdy nasza pasieka nie jest duża, a my sami nie możemy poświęcać na jej rozwój i doglądanie zbyt wiele czasu?
Coraz więcej mówi się w naszym pszczelarstwie o syropach skrobiowych i ich wykorzystaniu w pasiece. W sprzedaży juz mamy kilka tego typu produktów. Firmy i sprzedawcy stawiają na zalety tych produktów Jeden z takich sprzedawców, który posiada pełne wsparcie PZP , na łamach jednego z październikowych pism pszczelarskich informuje, że cyt,,
Zwierzęta, ptaki, owady – wszystkie żyjące na tym świecie stworzenia, tworzą, podobnie jak człowiek swoje domy. Oczywiście różnią się one pomiędzy sobą, są również wyjątkowe i specyficzne. Często to również i człowiek pomaga swoim rękoma budować karmniki czy nory, które w okresie późniejszym są zasiedlane właśnie przez zwierzęta. Na specjalną uwagę zasługują jednak ule !

newslettter

ZAPISZ SIĘ - Prześlemy Ci nowe artykuły na maila !
Regulamin

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.